• BIST 95.182
 • Altın 266,028
 • Dolar 5,8080
 • Euro 6,6160

  Genç İletişimcilere Altın Tavsiyeler

  Genç İletişimcilere Altın Tavsiyeler
  Teknoloji öncüsü Mitsubishi Electric ve markanın iletişim danışmanlığı ajansı İnomist

  Teknoloji öncüsü Mitsubishi Electric ve markanın iletişim danışmanlığı ajansı İnomist, General Ali Rıza Ersin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Halka İlişkiler ve Organizasyon Bölümü öğrencileriyle buluştu. “Sektörün aktörleri, iletişimin püf noktaları” temasıyla düzenlenen seminerde konuşmacı olarak yer alan Mitsubishi Electric Türkiye Reklam ve Halkla İlişkiler Ekip Lideri Savaş Ceneviz ve İnomist İletişim Danışmanlığı Ajans Başkanı Sibel Selvi Arslantürk, geleceğin iletişimcilerine deneyimlerini aktarırken başarılı bir iletişim profesyoneli olma yolunda atılması gereken adımlar konusunda tavsiyelerde bulundular.

  Türkiye’de klima, fabrika otomasyonu, asansör ve yürüyen merdiven, görsel veri sistemleri, uydu ve uzay sistemleri, ulaştırma bağlantılı alt yapı sistemleri gibi pek çok farklı alanda ileri teknoloji ürün ve çözümleriyle dikkat çeken Mitsubishi Electric, dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen markalarına iletişim danışmanlığı hizmeti veren İnomist ile birlikte genç iletişimcilerle buluştu. General Ali Rıza Ersin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Halka İlişkiler ve Organizasyon Bölümü’nde 9 Ocak Çarşamba günü düzenlenen “Sektörün aktörleri, iletişimin püf noktaları” temalı seminerde, Mitsubishi Electric Türkiye Reklam ve Halkla İlişkiler Ekip Lideri Savaş Ceneviz ve İnomist İletişim Danışmanlığı Ajans Başkanı Sibel Selvi Arslantürk konuşmacı olarak yer aldı. Kurumsal iletişim departmanları ve iletişim danışmanlığı ajanslarının hizmet kapsamı hakkında bilgi verirken örnek olaylar üzerinden deneyimlerini aktaran Ceneviz ve Arslantürk, öğrencilere iyi bir iletişim profesyoneli olma yolunda atılması gereken adımlar konusunda tavsiyelerde bulundular.

  KURUMSAL İTİBARI GÜÇLENDİRİRKEN SÜRDÜRÜLEBİLİR İLİŞKİLER KURUYORUZ

  Mitsubishi Electric Reklam ve Halkla İlişkiler Departmanı olarak, markanın Türkiye’deki bilinirliğinin arttırılması ve kurumsal itibarın güçlendirilmesi için gerekli iletişim stratejilerini belirlediklerini ve iletişim aktivitelerini yönettiklerini belirten Mitsubishi Electric Türkiye Reklam ve Halkla İlişkiler Ekip Lideri Savaş Ceneviz, sözlerine şöyle devam etti; “Medya ilişkileri, konu-gündem, sosyal medya ve etkinlik yönetimi, sponsorluk iletişimi, reklam kampanyaları, medya planlama ve kurum içi iletişim gibi birçok başlıktaki çalışmalarımızı belirlediğimiz iletişim stratejileri çerçevesinde hayata geçiriyoruz. Özellikle son dönemde dijital iletişim araçlarına büyük önem veriyoruz. Çünkü hızla dijitalleşen çağımızda başta genç nesil olmak üzere pek çoğumuz dünyadaki gelişmeleri dijital ortamlardan takip etmeyi tercih ediyoruz. Pek çok farklı alanda hayatın içinde yer alan dijital dönüşümün öncüsü bir marka olarak biz de yeni dünya düzenine ayak uydurmak için çalışmalarımızı bu doğrultuda planlıyoruz. Konvansiyonel ve dijital iletişimi entegre ederek hayata geçirdiğimiz her türlü iletişim çalışmamızda hedef kitlemiz ve sosyal paydaşlarımızla sürdürülebilir güçlü ilişkiler kurabilmek hedefiyle yol alıyoruz. Tüm bu çalışmalarımız kapsamında iletişim danışmanlığı ajansı, dijital ajans, medya planlama ve satın alma ajansı, etkinlik ajansı gibi iş ortaklarımız ile birlikte hareket ediyoruz.”

  GENÇ NESİL İLETİŞİM SEKTÖRÜNE YÜKSEK KATMA DEĞER SAĞLAYACAK

  Dünya markalarının, global iletişim stratejileri ile faaliyet gösterdikleri ülkenin lokal dinamiklerini senkronize etmelerinin önemine değinen Ceneviz, iletişimle ilgili bir çok parametrenin doğru analiz edilmesi ve stratejik iş ortaklarının hassasiyetle yönetilmesi gerektiğini vurguladı. Günümüzün yeni iletişim modellerine dikkat çeken Ceneviz; “Yakın gelecekte dijiPR, dijital kriz ve gündem yönetiminin daha da önemli hale gelmesi bekleniyor. Bu doğrultuda konvansiyonel yöntemlerin yanı sıra dijital mecraların da doğru analiz edilmesi ve stratejik iletişim araçlarının yeni dünyanın gerekliliklerine uygun şekilde kurgulanması gerekiyor. Dolayısıyla genç iletişimciler sektöre adım attıklarında hizmet verdikleri markaları hızlı ve değişken bir ortamda yönetmek durumunda olacakları için gelişmeleri yakından takip etmeleri oldukça önemli. Bireysel farkındalık ve gelişimle önemli başarılara imza atmaya aday olan genç nesil, dinamik ve yenilikçi yapıları ile iletişim sektörüne yüksek katma değer sağlayacak. Biz de genç nüfusuyla öne çıkan Türkiye’nin geleceğine güvenen ve teknolojik yeniliklerle ülkemize yatırım yapan bir marka olarak yeni nesillerin gelişimine destek veriyoruz. Bu doğrultuda geleceğin profesyonel yöneticileri olacak lise ve üniversite öğrencilerinin yeni dünyaya uyumu konusunda çalışmalar gerçekleştirmeye devam edeceğiz” diyerek konuşmasını tamamladı.

  MARKALARI HEDEF KİTLESİ İLE BULUŞTURUYORUZ

  İletişim danışmanlığı mesleğinin dünyadaki profesyonel başlangıcının yaklaşık bir asır önceye dayandığını ifade eden ve geçmişten günümüze nasıl evrildiğini anlatan İnomist İletişim Danışmanlığı Ajans Başkanı Sibel Selvi Arslantürk, şu bilgileri aktardı; “İletişim danışmanlığı ajansları olarak en temel hedeflerimizi; kurumları en doğru ve etkin şekilde hedef kitlesiyle buluşturmak, marka bilinirliğini artırmak, marka değeri ve kurumsal itibarı geliştirmek, markaların sektöründe, kamuoyunda ve medyada referans kurum olmasına, iş hedeflerine ulaşmasına, rekabet gücünü artırmasına ve sonuç olarak sürdürülebilir marka olmasına katkı sağlamak olarak sıralayabiliriz. Bu kapsamda marka iletişiminden medya ilişkilerine, risk yönetimi ve kriz iletişimden pazarlama iletişimine, kurumsal sosyal sorumluluktan sponsorluk iletişimine, lider iletişiminden kurum içi iletişime, dijital pazarlamadan etkinlik yönetimine kadar geniş çaplı bir alanda hizmet veriyoruz.”

  İyi bir iletişim profesyonelinin takım ruhuna uyumlu, planlı, disiplinli, sabırlı, öğrenmeye açık ve özgüveni yüksek olması gerektiğini belirten Arslantürk, konuşma, yazı yazabilme ve dinleme konusunda yetkin, analiz etme ve problem çözme yeteneği bulunan iletişimcilerin bu meslekte başarılı olabileceğini vurguladı. Öğrencilere eğitim hayatları boyunca iletişimin farklı disiplinlerini deneyimleyebilmek adına ajanslarda staj yapmalarını, sektörel gelişmeleri takip etmelerini, yarışmalara ve organizasyonlara katılmalarını öneren Arslantürk, dünyadaki gelişmeleri takip edebilmek adına yabancı dilin önemini vurgulayarak konuşmasını sonlandırdı. /EGE BASIN GRUBU

  GAZETELERİMİZ

  GÜNAYDIN EGE GAZETESİ     www.gunaydinege.net

  BAKIRÇAY GAZETESİ         www.bakircay.com

  EGE HÂKİMİYET GAZETESİ    www.egehakimiyet.com

  FOTO HABER GAZETESİ      www.fotohaber.com.tr

  VAZİYET GAZETESİ            www.yenivaziyet.com

  YENİ VİZYON GAZETESİ    www.yenivizyon.net

  ARASTA GAZETESİ            www.arastahaber.com

  ALİAĞASPOR GAZETESİ    www.aliagaspor.com     

  SAZAN MİZAH GAZETESİ   www.yenisazan.com

  SAĞLIK GAZETESİ

  VİVA İNDİRİM GAZETESİ

  İNTERNET SİTELERİ İÇİN TIKLAYINIZ

  ALİAĞA HABER          www.aliagahaber.com

  ARASTA HABER         www.arastahaber.com

  YENİ SAZAN               www.yenisazan.com

  YENİ VAZİYET            www.yenivaziyet.com

  YENİVİZYON              www.yenivizyon.net

  ALİAĞA TARİHİ           www.aliagatarihi.com

  GÜNAYDIN ALİAĞA   www.gunaydinaliaga.com

  ALİAĞASPOR              www.aliagasport.com

  ALİAĞAMIZ                www.aliagamiz.com

  BAKIRÇAY                  www.bakircay.com

  EGE HÂKİMİYET        www.egehakimiyet.com

  GÜNAYDIN İZMİR     www.gunaydinizmir.com

  AZİZ İZMİR                  www.azizizmir.com

  EGE RAPOR                 www.egerapor.com

  EGE İLAN                    www.egeilan.net

  EGE İHALE                  www.egeihale.com

  ALFA TİVİ                  www.alfativi.com

  EGE VİDEO                www.egevideo.com

  EGEPLAY                 www.egeplay.com 

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.