• BIST 103.235
 • Altın 197,827
 • Dolar 4,7171
 • Euro 5,5018

  Ortaokul Seçiminde Önceliğiniz Ne Olmalı?

  Ortaokul Seçiminde Önceliğiniz Ne Olmalı?
  Sadece akademik başarıya odaklanan klasik eğitim alışkanlıkları oldukça geride kaldı.

  AKADEMİK BAŞARI MI? SOSYAL BAŞARI MI?

  Sadece akademik başarıya odaklanan klasik eğitim alışkanlıkları oldukça geride kaldı. Akademik ve sosyal öğrenmelerin iç içe geçtiği, öğrencilerin özgün uygulama ve derslerle farklı disiplinleri tanıyarak, doğa ile iç içe eğitimlerine devam ettikleri, yabancı dil bilgilerini üst düzeye taşıyabildikleri eğitim programları ortaokul seçiminde ebeveynlerin öncelikleri arasında yer alıyor.

  İlkokulun tamamlanmasının ardından çocuklarının devam edeceği ortaokulu seçmek ailelerin en önemli gündem maddelerinden birini oluşturuyor. Aileler artık, çocuklarının sadece yabancı dil bilgisi edinmelerini ya da TEOG sınavlarına hazırlanmalarını yeterli bulmuyor. Dört yıl süren yoğun akademik dönem içerisinde çocuklarının kendilerini keşfetmelerini, kişisel yetenek ve sosyal becerilerini de geliştirebilmelerini istiyorlar. Bütüncül bir yaklaşımla öğrencilerin hem akademik hem de sosyal becerileri gelişmiş bireyler olarak lise sıralarına taşınmasının, günümüzde çok daha fazla önem kazandığına dikkat çeken KAYI Okulları CEO’su Deniz Demirtaş, ailelere ortaokul seçiminde rehber olabilecek öncelikleri aktarıyor. 

  YABANCI DİL PROGRAMI İLE ORTAOKULA ADAPTASYON

  İlkokuldan sonra öğrencilerin ortaokula, yabancı dil bilgisi ediniminin hedeflendiği 5. Sınıf Hazırlık Programı ile başlamaları akademik olgunluk düzeylerini kademeli olarak geliştirmelerine ve ortaokula daha kolay uyum sağlamalarına imkan tanıyor. 5. Sınıf Hazırlık Programı öğrencilerin yabancı dili hayatlarının içine almaları ve yabancı dil okuma, konuşma ve yazma becerilerini üst düzeye taşımaları açısından da önem taşıyor. Hazırlık yılında uygulanan 21 saatlik yabancı dil programı ile öğrencilerin haftada 18 saat İngilizce eğitiminin yanı sıra Almanca ya da İspanyolca olarak seçtikleri ikinci yabancı dil alanında da haftada 3 saatlik eğitim alabildiklerini belirten KAYI Okulları CEO’su Deniz Demirtaş, dil öğrenimin çeşitli etkinlik ve gezilerle, müzik, oyun, video ve yaratıcılık temelli projelerle desteklenmesi gerektiğini, öğrencilerin yaz döneminde katılabilecekleri yurt dışı yaz okulu programları ile yabancı dil bilgilerini pekiştirmeleri gerektiğini ifade ediyor.

  MATEMATİK, FEN BİLİMLERİ, SANAT VE SPOR ALANLARINDA İNGİLİZCE OKURYAZARLIK

  İngilizce konuşma, yazma, okuma ve anlama becerilerinin farklı disiplinlerle işbirliği içerisinde geliştirilmesi, dil eğitimi ile bütünleştirilmiş Matematik, Fen Bilimleri, Sanat ve Spor Alanlarında İngilizce Okuryazarlık eğitimi öğrencilerin yabancı dil bilgilerini uluslararası standartlara taşımalarına imkan sağlıyor. Farklı branşlardaki İngilizce okuryazarlığı bilgilerini MEB müfredatına entegre edilen Edexcel International Lower Secondary Curriculum programı ile tamamlayabilen KAYI Ortaokulu öğrencileri uluslararası lise sistemine hazırlanırken, Trinity College London “The Trinity Stars: Young Performers in English Award” programına katılarak İngilizce’yi drama, müzik, şiir, tiyatro, oyun ve hikaye anlatımı gibi beceri ve performans bazlı yöntemlerle kalıcı bir şekilde öğreniyor ve uluslararası nitelikli sertifikalar edinebiliyorlar.

  ATÖLYELERDE ÜRETEREK ÖĞRENME - DOĞANIN İÇİNDE EĞİTİM

  Klasik eğitim alışkanlıklarından uzak, akademik ve sosyal öğrenmelerin ayrılmaz bir bütünün parçaları olarak kabul edildiği eğitim modelleri çocukların çevrelerine ve hayata dair yepyeni keşifler yapabilmelerini, renkli ve yaratıcı yanlarını özgürce öne çıkarabilmelerini, sadece sınavlara takılı kalmayıp sosyal hayatta da başarılı olmalarını sağlıyor. STEM, Görsel Sanatlar, Marangoz ve Maker, Yağlı Boya, Heykel ve Seramik, Işık, Dijital, Mutfak, Yaşayan Organizmalar, Teknik Çizim Atölyeleri gibi çeşitli sanat ve zanaat atölyeleri ile öğrencilerin kendilerini farklı dillerle ifade etmelerinin önem taşıdığını belirten KAYI Okulları CEO’su Deniz Demirtaş, akademik olarak öğretilmek istenen her bilimin karşılığının doğada bulunduğu anlayışından yola çıkarak, dört duvar arasına sıkışmayan, doğa ile iç içe kurgulanan eğitim programları ile çocukların kendilerini doğanın bir parçası olduklarını hissederek, ormanda koşarak, dokunarak, görerek, koklayarak, keşfetmelerinin ve yaşam becerileri edinmelerinin sağlanması gerektiğine dikkat çekiyor.

  TEOG HAZIRLIĞI VE ÖZEL ETÜTLER

  Eğitim yaşamının önemli dönemeçlerinden biri olan TEOG Sınavlarında başarı, hazırlık sürecinde yürütülen planlı ve yoğun bir çalışma programı ile gerçekleşebiliyor. Haftalık 50 saatlik ders ile “TEOG yılı” olarak adlandırılan 8. sınıf programının Cumartesi Kursları, Birebir Etütler, Test Kulübü, Grup Etütleri, Konu Etütleri, Haftalık Ayna Sınavları, Deneme Sınavları, TEOG Kampı gibi özgün uygulamaları içerdiğini belirten KAYI Okulları CEO’su Deniz Demirtaş, koçluk sistemi ve %100 öğrenci merkezli yaklaşımla öğrencilerin tam öğrenmeyi gerçekleştirerek sınavlarda yüksek başarı dereceleri elde edebileceklerini ifade ediyor.

  KAYI Okulları eğitim danışmanları ile iletişime geçmek, 5. sınıf hazırlık ve ortaokul programları ile ilgili detaylı bilgi almak için 0216 312 77 88 numaralı telefonu arayabilir ya da www.kayi.k12.tr internet sitesini inceleyebilirsiniz. / EGE HABER GRUBU 

   

  GAZETELERİMİZ

  GÜNAYDIN EGE GAZETESİ     www.gunaydinege.net

  BAKIRÇAY GAZETESİ         www.bakircay.com

  EGE HÂKİMİYET GAZETESİ    www.egehakimiyet.com

  FOTO HABER GAZETESİ         www.fotohaber.com.tr

  VAZİYET GAZETESİ            www.yenivaziyet.com

  YENİ VİZYON GAZETESİ         www.yenivizyon.net

  ARASTA GAZETESİ            www.arastahaber.com

  ALİAĞASPOR GAZETESİ        www.aliagaspor.com     

  SAZAN MİZAH GAZETESİ       www.yenisazan.com

  İNTERNET SİTELERİ İÇİN TIKLAYINIZ

  ALİAĞA HABER           www.aliagahaber.com

  ARASTA HABER           www.arastahaber.com

  YENİ SAZAN               www.yenisazan.com

  YENİ VAZİYET              www.yenivaziyet.com

  YENİVİZYON              www.yenivizyon.net

  ALİAĞA TARİHİ           www.aliagatarihi.com

  GÜNAYDIN ALİAĞA         www.gunaydinaliaga.com

  ALİAĞASPOR              www.aliagasport.com

  ALİAĞAMIZ                www.aliagamiz.com

  BAKIRÇAY                  www.bakircay.com

  EGE HÂKİMİYET             www.egehakimiyet.com

  GÜNAYDIN İZMİR             www.gunaydinizmir.com

  AZİZ İZMİR                  www.azizizmir.com

  EGE RAPOR                 www.egerapor.com

  EGE İLAN                    www.egeilan.net

  EGE İHALE                  www.egeihale.com

  ALFA TİVİ                  www.alfativi.com

  EGE VİDEO                www.egevideo.com

  EGEPLAY                 www.egeplay.com 

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.